Berendamên BAFTA’yê diyar bûn

Diyarname

Akdemiya Hunerên Televîzyon û Sînemayê ya Brîtanyayê (BAFTA) berendamên 71’emîn Xelatên BAFTA’yê diyar kirin. Merasima xelatdayînaê dê 18’ê meha reşemiyê li Royal Labert Hall a li Londonê li dar bikeve û berhemên serketî dê bêne xelatkirin.

Fîlmê “The Shape Of Water” ku di “Golden Globe” de di 7 waran de bû berendam û bi xelatên Derhêner û Muzîkê Herî Serketî vegeriya mal di BAFTA’yê de di 12 waran de bûye berendam.

Darkest Hour di 9 waran de bûye berendam. Fîlmê “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” ku di Golden Globe de 4 xelat girtibû niha di 9 waran de bûye berendamê BAFTA.

Vane ew berendam:

– Fîlmê Herî Serketî:

Call Me By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

– Fîlmê Brîtanî yê Serketî::

Darkest Hour

The Death Of Stalin

God’s Own Country

Lady Macbeth

Paddington 2

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

– Serketina di fîlmê yekemîn de serketina nivîskar, derhêner yan jî sazkarê îngilîz:

The Ghoul Gareth Tunley

I An Not A Witch

Jawbone

Kingdom Of Us

Lady Macbeth

– Fîlmê Herî Serketî yê ne bi zimanê înilîz:

Elle

First They Killed My Father

The Handmaiden

Loveless

The Salesman

– Belgefîlmê Herî Serketî:

City Of Ghosts

I Am Not Your Negro

Icarus

An Inconvenient Sequel

Jane

– Anîmasyonê Herî Serketî:

Coco

Loving Vincent

My Life As A Courgette

– Derhênerê Herî Serketî:

Denis Villeneuve – Blade Runner 2049

Luca Guadagnino – Call Me By Your Name

Christopher Nolan – Dunkirk

Guillermo del Toro – The Shape Of Water

Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

– Senaryoya Herî Serketî:

Get Out – Jordan Peele

I, Tonya – Steven Rogers

Lady Bird – Greta Gerwig

The Shape Of Water – Guillermo del Toro, Vanessa Taylor

– Senaryoya Lêanînê ya Herî Serketî:

Call Me By Your Name – James Ivory

The Death Of Stalin – Armandp Iannucci, Ian Martin, David Schneider

Film Stars Don’t Die In Liverpool – Matt Greenhalgh

Molly’s Game – Aaron Sarkin

Paddington 2 – Simon Farnaby, Paul King

– Lîstikvana Herî Serketî:

Annette Bening – Film Stars Don’t Die In Liferpool

Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie – I, Tonya

Sally Hawkins – The Shape Of Water

Saoirse Ronan – Lady Bird

Lîstikvanê Herî Serketî:

Daniel Day-Lewis – Phantom Thread

Daniel Kaluuya – Get Out

Gary Oldman – Darkest Hour

Jamie Bell – Film Stars Don’t Die In Liverpool

Timothee Chalamet – Call Me By Your Name

– Lîstikvana Duyemîn a Herî Serketî:

Allison Janney – I, Tonya

Kristin Scott Thomas – Darkest Hour

Laurie Metcalf – Lady Bird

Lesley Manville – Phantom Thread

Octavia Spencer – The Shape Of Water

Lîstikvanê Duyemîn ê Herî Serketî:

Christopher Plummer – All The Money In The World

Hugh Grant – Paddington 2

Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Willem Dafoe – The Florida Project

Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Muzîka Xweser a Herî Serketî:

Blade Runner 2049 – Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer

Darkest Hour, Dario Marianelli

Dunkirk – Hans Zimmer

Phantom Thread – Jonny Greenwood

The Shape Of Water – Alexandre Desplat

Derhênerê/A Dîmenê yê/a Herî Serketî:

Roger Deakins – Blade Runner 2049

Bruno Delbonnel – Darkest Hour

Hayte van Hoytema – Dunkirk

Dan Laustsen – The Shape Of Water

Ben Davis – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Vesazkirina Herî Serketî:

Baby Driver – Jonathan Amos, Paul Mavchliss

Blade Runner 2049 – Joe Walker

Dunkirk – Lee Smith

The Shape Of Water – Sidney Wolinsky

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Jon Gregory

Dîzayna Sazkirinê ya Herî Serketî:

Beauty And The Beast – Sarah Greenwood, Katie Spencer

Blade Runner 2049 – Dennis Gassner, Alessandra Querzola

Darkest Hour – Sarah Greenwood, Katie Spencer

Dunkirk – Nathan Crowley, Gary Fettis

The Shape Of Water – Paul Austerberry, Jeff Melcin, Shane Vieau

Kostumên Herî Serketî:

Bauty And The Beast – Jacqueline Durran

Darkest Hour – Jacqueline Durran

I, Tonya – Jennifer Johnson

Phantom Thread – Mark Bridges

The Shape Of Water – Luise Sequeira

Dîzayna Por û Majkayaja Herî Serketî:

Blade Runner 2049 – Donald Mowat, Kerry Warn

Darkest Hour – David Malianoswki, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji

I, Tonya – Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee

Victoria & Abdul – Daniel Philips

Wonder – Naomi Baksted, Robert A. Pandini, Arjen Tuiten

– Dengê Herî Serketî:

Baby Driver – Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater

Blade Runner 2049 – Ron Bartrett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth

Dunkirk – Richard King, Gregg Landaker , Gary A. Rizzo, Mark Wingarten

The Shape Of Water – Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitalle, Brad Zoern

Star Wars: The Last Jedi – Ren Klyve, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood

Efekta Dîtbarî ya Herî Serketî:

Blade Runner 2049 – Gerd Nefzer, John Nelson

Dunkirk – Scott Fisher, Andrew Jackson

The Shape Of Water – Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott

Star Wars: The Last Jedi – Nominees tbc

War For The Planet Of The Apes – Nominees tbc

Anîmasyona Kurtefîlmên Îngilîz ya Herî Serketî:

Have Heart – Will Anderson

Mamoon – Ben Steer

Poles Apart – Paloma Baeza, Ser En Low

Kurtefîlmê Îngilîz ê Herî Serketî:

Aamir – Vika Evdokimenko, Emma Stone, Oliver Shuster

Cowboy Dave – Colin O’Toole, Jonas Mortensen

A Drowning Man – Mahdi Fleifel, Signe Byrge Sorensen, Patrick Campbell

Work – Aneil Karia, Scott O/Donnell

Wren Boys – Harry Lightson, Sorcha Bason, John Fitzpatrick

Çavkanî: Diyarname

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir