Hollywood’dan YPG’ye katılan anarşistlere film

Hollywood’dan YPG’ye katılan anarşistlere film
Seth Harp tarafından kaleme alınan The Rolling Stone makalesinden uyarlanacak ‘Anarşistler IŞİD’e karşı’ filmi, Rojava’ya giderek YPG’ye katılan ve IŞİD’e karşı mücadele eden anarşistleri anlatacak.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Seth Harp tarafından kaleme alınan The Rolling Stone makalesi, gönüllü, sosyalist ve ‘toplumdan dışlananlar’dan oluşan bir grup Amerikalının Rojava’da YPG’nin yanında savaşarak IŞİD’i yenilgiye uğratıp ardından savaş yıkıntıları arasında anarşist bir kolektif kuruluşunun hikayesini anlatıyor.

Gyllenhaal ve Espinosa bir araya geliyor

The Rolling Stone dergisindeki ‘The Anarchists vs. ISIS’ (Anarşistler IŞİD’e karşı) makaleden uyarlanacak film için oyuncu Jake Gyllenhaal ve yönetmen Daniel Espinosa bir kez daha bir araya geliyor.

Filmin yapımcıları Espinosa’nın yeni prodüksiyon şirketi BOZI ve Ninestories yapım şirketi adına Gyllenhaal ve Riva Marker olacak. Bold Films genel başkanı Michel Litvak’ın da yapımcılığını üstleneceği filmin başyapımcısı ise CEO Gary Michael Walters olacak.

Marker bir açıklamasında, “Tematik anlamda çoğunlukla kimlik arayışı üzerine malzemelerden etkileniyoruz. Özellikle de bağ kuramamanın giderek kolaylaştığı bir dünyada. Seth’in hikayesi de en vahşi koşullarda bağ kurmak için her şeyden vazgeçenlerin hikayesi” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: İmp-News.com 24.03.2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir