Ankara Film Festivali Filmleri Belli Oldu

Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Yarışma Filmleri Belli Oldu

28.Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında düzenlenen Ulusal Uzun Film Yarışmasına başvuran 41 film arasından Gülden Treske, Şenay Aydemir ve Şeyma Balcı’dan oluşan ön jürinin değerlendirmesi sonucu ön elemeyi geçen 11 film belirlendi.

Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleştirilecek gösterimlerde Onur Ünlü’nün jüri başkanlığında, Nihal Yalçın, Emrah Serbes, Olena Yershova ve Hasan Akbulut’tan oluşan seçiciler kurulu filmleri izleyici ile birlikte izleyecek. Yönetmenlerinin de katılımları ile gerçekleştirilecek gösterimler sonrası söyleşi imkanı da olacak.

Bu sene ulusal uzun film yarışmasında yer alacak filmlerden En İyi Film ödülünü alan filmin yapımcısına 50.000 TL, ilk filmlere verilen Mahmut Tali Öngören Özel Ödülünü kazanan filmin yönetmenine ise 10.000 TL verilecek.

28. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Film Yarışma Filmleri

(Film adına göre alfabetik olarak sıralanmıştır)

Albüm, Yön. Mehmet Can Mertoğlu, Babamın Kanatları, Yön. Kıvanç Sezer, Genco, Yön. Ali Kemal Çınar, Kaygı, Yön. Ceylan Özgün Özçelik, Koca Dünya, Yön. Reha Erdem, Martı, Yön. Erkan Tunç, Rüzgarda Salınan Nilüfer, Yön. Seren Yüce, Rüya, Yön Derviş Zaim, Siyah Karga, Yön. Tayfur Aydın, Taş, Yön. Orhan Eskiköy, Zer, Yön. Kazım Öz

Kaynak: http://www.filmfestankara.org.tr/


Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Kısa Yarışma Filmleri Belli Oldu

Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek gösterimlerde Pelin Esmer’in jüri başkanlığında, Ahmet Rıfat Şungar, Esme Madra, Nesra Gürbüz ve Raffi Movsisyan’dan oluşan seçiciler kurulu filmleri izleyici ile birlikte izleyecek. Yönetmenlerinin de katılımları ile gerçekleştirilecek gösterimler sonrası yönetmenlerle söyleşi imkanı da olacak.

Bu sene katılımın yoğun olduğu ulusal kısa film yarışmasında yer alacak filmlerden birinci seçilen filmin yönetmenine 10.000 TL, ikinci seçilen filmin yönetmenine 5.000 TL, üçüncü seçilen filmin yönetmenine 2.500 TL verilecek.

28.Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Kısa Yarışma Filmleri

(Film adına göre alfabetik olarak sıralanmıştır)

Arkhe, Batuhan Köksal, Asfalt, Süleyman Demirel, Babamdan Kalan, Abdülmelik Öcal, Beyoğlu Sineması, Ömer Ferhat Özmen, Bir İş Görüşmesi Hikayesi, Alkım Özmen, Bağımlılık, Nazım Güveloğlu, Cemile’nin Takıntısı, Deniz Özden, Cinnah19, Can Koçak, Cumartesi Düşü, Alper Kızılboğa, Dumrakatak, Mert Edis, Evbark, Pınar Öğünç, Güney Kutbu, Emin Akpınar, Haşa, Gökhan Kaya, Hedef, Cemre Yılmaz, İki Parça, Murat Uğurlu, İp Koptu, Mehmet Selçuk Bilge, İt, Osman Yazıcı, Kapan, Korhan Günay, Karib, Kaan Atilla Taşkın, Kot Farkı, Ayris Alptekin, Kutu, Merve Çirişoğlu Çoturi, Li Pey Nanê Xwe, Bilal Korkut, Mağrib, Ferhat Zengin, Bahadir Kapır, Mara, Ciwan Zengin, Meral Yeğin, Mavera, Vedat Oyan, Medi, Resul Sakınmaz, Mirov, Hasan İnce, Patates Olmasın, Melisa Üneri, Penaber, Ramazan Kılıç, Scrabble, Merve Gezen, Seneye, Hasan Gündüz, Subsuelo, Tuna Kaptan, Tavşan Kanı, Yağmur Altan, Tecahül-i Arif, Hasan Kalender, Yolcu, Cem Özay


Ankara Film Festivalin’in “Proje Geliştirme Desteği” ilk 11’i belli oldu!

28. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen Ulusal Uzun Proje Geliştirme Desteği Yarışmasına başvuran 115 proje arasından 11 proje ön elemeyi geçti.

28. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Proje Geliştirme Desteği Yarışması Final Projeleri

Boş Zamanlar, Yön. M. Cem Öztüfekçi, Dirlik Düzenlik, Yön. Nesimi Yetik, İmkansız Bir Liste, Yön. Derya Erkenci, İp, Yön. Cengiz Tapan, İşte Baş, Gövde ve Kanatlar, Yön. Elfe Uluç, Körleşme, Yön. Hacı Orman, Kumbara, Yön. Ferit Karol, Okul Tıraşı, Yön. Ferit Karahan, Oyun Kafası, Yön. Burcu Aykar, Sen Ben Lenin, Yön. Tufan Taştan, Son Adım, Yön. Uğur Aydedim

Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışma Filmleri Belli Oldu

28. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında düzenlenen Ulusal Belgesel Film Yarışmasına başvuran 89 film arasından ön elemeyi geçen 17 film izleyici ile buluşacak!

28. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Belgesel Film Yarışma Filmleri

Ah, Yön. Mustafa Ünlü, Altıyüzseksenüç, Yön. Canberk Şimşek, Bademler, Yön. Caner Özarslan, Başka, Yön. Nesime Karateke, Biz Dünyaya Sığmadık, Yön. Hüsniye Vural, Gardırop, Yön. Haşim Sezgin Kılıç, Berkan Güler, Hermana, Yön. Enver Arcak, Işıklık, Yön. Burak Doğan, Kaz Otaran, Yön. Nurhan Özsoy Taşdemir, Kıllıt, Yön. Zeynep Altay, Kırmızı Kurdele, Yön. Haşim Sezgin Kılıç, Lüfer, Yön. Mert Gökalp, ManaMou İstanbul, Yön. Nihan Arısoy, Muhammed, Yön. Durmuş Bayram, Nazlıcan Serin Yayla Çiçeği, Yön. Nedime Mahmure Vaizoğlu, Üçyüzbir, Yön. Alican Mansuroğlu, Vank’ın Çocukları, Yön. Nezahat Gündoğan

Kaynak: http://www.filmfestankara.org.tr


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir